مجارستان کشوری سرسبز در قلب اروپا بوده و تور مجارستان همیشه جزء تورهای پرطرفدار بوده است. کشور مجارستان مردمانی خون گرم و باعطوفت دارد که این موضوع بسیار برای گردشگران تور مجارستان جالب است.

این سرزمین کهن، فرهنگی بلند آوازه دارد و در بین فرهنگ های اروپایی زبانزد است و مردم آن همیشه سعی در حفظ این فرهنگ داشته و با گذر زمان و پستی بلندی های تاریخ از آن محافظت کردند. این کشور علاوه بر حفظ سنت در بعد مدرنیته سازی نیز قدم برداشته و از این رو کشوری پیشرفته می باشد. موسیقی و سوارکاری جزء لاینحل این فرهنگ دیرینه می باشد. این کشور از نظر پرورش مخترعین و هنرمندان بزرگ، جایگاه ویژه ای دارد.

مجارستان در سال 1989 تبدیل به جمهوری پارلمانی دموکراتیک شد و امروزه کشوری توسعه یافته محسوب می شود.

مرزهای مجارستان بعد از جنگ جهانی اول و از هم گسستن امپراطوری اتریش-مجارستان تحکیم شد. این کشور از شمال با جمهوری اسلواکی، از شرق با رومانی، از غرب با کشور اتریش، از شمال شرقی با جمهوری اوکراین و از جنوب با صربستان، کرواسی و اسلوونی مرز مشترک دارد.

کشور مجارستان که مساحتی بالغ بر 93000 کیلومتر مربع دارد توسط رود دانوب به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده و سرزمینی مسطح با دشت هایی در محدوده کارپات است و خاک حاصلخیزی دارد. مرتفع ترین نقطه این کشور کوه «ککس» نام دارد که ارتفاع آن به حدود 1000 متر می رسد و برای گردشگران تور مجارستان جالب توجه می باشد. کشور مجارستان که در ناحیه اروپا مرکزی قرار دارد آب و هوایی معتدل دارد و این موضوع برای گردشگران تور مجارستان بسیار مطلوب است.

زمستان های این کشور بسیار سرد و پر بارش است و تابستان های آن گرم و مرطوب است که در این فصل با افزایش سیر صعودی دشت های مرکزی مواجه می شویم.

یکی از دلایلی که جهان گردان، تور مجارستان را برای سفر انتخاب می کنند، دو رود مهم و دیدنی دانوب و تیسا می باشد که رود دانوب از بوداپست، پایتخت این کشور می گذرد.

کشور مجارستان جمعیتی بالغ بر ده میلیون نفر دارد که 88% جمعیت آن مجارها، و مابقی آن را رومانیایی ها، صرب ها، کرواسی ها، آلمان ها و کولی ها تشکیل می دهند.

در تور مجارستان شما می توانید لحظات خوب و خاطره انگیزی را در این کشور زیبا ثبت کنید.

همچنین برای سفر به این کشور می توانید از تور لحظه آخری استفاده نمائید.